Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız 7 Öneri

Önce kötü haberle başlayayım “zayıflamak hiç kolay değil!”. İnternette gördüğünüz zayıflama çayı, zayıflama suyu, zayıflama kemeri ve onlarca farklı zayıflama ürünüyle, daha doğrusu sadece bu ürünleri kullanarak zayıflamak pek mümkün değil. Kilo vermek için plan, program ve irade gerekiyor.

data-ad-region="test">

İyi haber ise, kilo vermeye başladığınızda, elbiseleriniz, pantolonlarınız üzerinize olduğunda, aynada kendinizi daha iyi görmeye aşamasına geldiğinizde motivasyonunuz artıyor ve kilo vermek daha doğrusu diyete devam etmek nispeten kolaylaşıyor. Son adım ise verilen kiloların geri gelmemesini sağlamak ve bu adımda son derece önemli.

Çok sayıda diyet listesi var ve bazıları diğerlerinden daha popüler. Ancak yapacağınız diyeti seçerken dikkat etmeniz gereken nokta hangi diyetin sizin için daha iyi olduğunu bulmak.

Mesela et ve et ürünleri yemekten hoşlanmıyorsanız kırmızı et ve yumurtanın sık kullanıldığı bir diyet listesi sizin için uygun olmayacaktır. Kendinize uygun bir diyet listesi bulabilirseniz diyetinize bağlı kalmanız kolaylaşır.

Ben bu yazıda sabah, öğle, akşam neler yenmesi gerektiğinden çok “zayıflamak istiyorum” diyenler, yani kilo vermenin ilk aşamasında olanlar için diyet yaparken kullanabilecekleri, zayıflarken zorlanacakları durumlarda işlerine yarayabilecek bazı öneriler ve kilo vermekle ilgili kullanışlı bilgiler vermek istiyorum.

Zayıflamak İsteyenler İçin 7 Öneri

1 – Kendinize Sorun “Neden Kilo Vermek İstiyorum?”

Belki bu sabah 1-2 yıl önce aldığınız bir elbiseyi giymeye çalıştınız ve üzerinize olmayınca sinirlenip kilo vermeye karar verdiniz. Bu zayıflamaya karar vermek için oldukça motive edici bir durum olmasına karşın uzun süreli olarak aynı motivasyonun korunması için yeterli değil.
data-ad-region=”test”>

Fazla kilosu olan herkes daha küçük bedenli kıyafetler giymek, giydiği kıyafetler içinde güzel/yakışıklı görünmek ister ama fazla kiloların yarattığı sorun çok daha büyük.

Yapılan araştırmalar fazla kiloların birçok ciddi hastalığı tetikleyen tip 2 diyabet, yüksek tansiyon riskini önemli oranda artırdığını ortaya koyuyor.

Ek olarak kalp ve damar hastalıkları, karaciğer yağlanması, böbrek hastalıkları, gebelikte yaşanan bazı sorunlar fazla kilolarla bağlantılı (1).

Bunları bilmek diyet yaparken sağlığınızı korumak için bu kilolardan kurtulmanız gerektiğini hatırlatarak size ekstra motivasyon sağlayabilir.

2 – Abartılı Hedeflerden Kaçının

Diyetinizin ilk haftasında 5 kilo vermeyi beklemek veya ilk ay 10 kilo kaybetmeyi hedeflemek bu hedeflere ulaşamadığınız zaman diyete olan bağlılığınızı kaybetmenize neden olur.

“Haftada 5 kilo verin”, “ayda 15 kilo verdiren diyet” gibi başlıklarla pazarlanan diyet listelerini gördüğünüzde hemen uzaklaşın çünkü “şok diyet” olarak tanımlanan bu diyetlerle verilen kilolar bir süre sonra fazlasıyla geri döner.

Üstelik bu diyetlerin önerdiği çok düşük kalorili beslenme hem ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri tam olarak alamamanıza yol açar hem de metabolizmanızı yavaşlatarak dinlenir halde yaktığınız kalori miktarının azalmasına neden olur. “Haftada 1 veya 1.5 kilo, ayda 4-6 kilo” gibi hedefler ise diyetinizi sürdürmenizi ve daha sağlıklı kilo vermenizi sağlayacak gerçekçi hedeflerdir.
data-ad-region=”test”>

3 – Gereksiz Kalorileri Belirleyin

Hepimizin çeşitli yeme alışkanlıkları var. Bazılarımız film/dizi seyrederken bir şeyler atıştırmayı seviyoruz bazılarımız sıkıntılı dönemlerde sıkıntımızı yemekle atabileceğimizi düşünüyoruz. Tüm bu “aç olmadan yenen yemekler” bize kilo olarak geri dönüyor.

Aslında tam olarak acıkmadan yemek yemek, bir şeyler atıştırmak kilo almanın daha doğrusu obezitenin başlıca nedenleri arasında yer alıyor.

Ayrıca gereksiz bir şeyler yeme durumu bazen agresif yemek/atıştırmalık reklamları nedeniyle bilinçsiz olarak yapılabiliyor. Yani farkında olmadan kendinizi reklamı yapılan ürünü yerken bulabilirsiniz.

Şaka gibi duran ancak gayet ciddi bir sorun olan bu gıda reklamları özellikle çocukları etkiliyor ve 8-18 yaş arası obezitenin nedenleri arasında gösteriliyor (2).

Fazla kalori almanıza neden olan bu alışkanlıklarınızı belirledikten sonra mümkünse bunlardan kurtulmaya çalışın. Kurtulamıyorsanız veya bu alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışmak üzerinizde ekstra stres yaratıyorsa en azında daha az kalorili alternatiflere yönelin. Paketlenmiş cips, kraker, bisküvi yerine kuruyemiş, haşlanmış sebze veya meyveli yoğurt daha iyi seçimler olacaktır.

4 – Doğru Diyet Listesini Belirleyin

Her diyet programı herkes için uygun değildir. Bazılarımız sürekli bir şeyler atıştırmayı, bazılarımız masaya oturduğumuzda fenalaşana kadar yemek yemeyi, bazılarımız ekmeği, bazılarımız tatlıyı seviyor. Bu nedenle herkesin diyet programı birbirinden farklı olmalı.

Atıştırmalık seviyorsanız daha çok ara öğün içeren, her öğünde aşırı yemek yiyorsanız daha kısa sürede doymanızı ve tok hissetmenizi sağlayacak veya tatlı seviyorsanız ara sıra “sağlıklı” yaramazlıklar yapmanıza izin veren bir diyet listesine çok daha kolay sadık kalabilirsiniz (3).

Diyet listesi seçmeden önce listeleri detaylı olarak inceleyin ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirleyin. İlla bire bir bu listeye bağlı kalmanıza gerek yok. Yapacağınız küçük değişikliklerle diyeti kendinize daha uygun hale getirebilirsiniz.

Unutmayın seçtiğiniz diyeti uzun süre uygulamanız gerekiyor bu nedenle diyet seçme ve diyet listesi belirleme aşamasını aceleye getirmeyin.
data-ad-region=”test”>

5 – Kendinizi Zayıflamaya Zihnen Hazırlayın

Eğer sürekli diyete başlayıp bu diyetlerde başarısız oluyorsanız düşünce yapınızı değiştirmeniz gerekiyor demektir. Öncelikle “ya 0 beden olurum yada şişman olurum” düşüncesinden kurtulun. Hayatta çok az şey böyle keskin hatlarla birbirinden ayrılıyor.

Zaten bu keskin kararlar diyetin kişi üzerinde çok daha fazla stres yaratmasına neden oluyor. Stres arttıkça 1 öğünde hafifçe (belki 1 dilim ekmekle) bozulan diyet nedeniyle kişi diyet öncesinden daha fazla yemek yemeye başlıyor ve diyete başladığı kiloyu da aşıyor (4).

Kendinizi zayıflamaya hazırlarken nasıl görünmeniz gerektiği daha doğrusu kilo verdiğinizde nasıl görüneceğinizi gözünüzde canlandırmaya çalışın.

Daha önce yaptığınız diyetleri neden bıraktığınızı ve bu diyetlerin sizi en çok hangi noktalarda zorladığını düşünün. Bunları düşünmek ve diyetinizi bozmanızın gerekçelerini net olarak belirlemek yeni diyetinizde aynı durumlarla karşılaştığınızda motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

Diyet yaptığınızı arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize söylemenizin de faydaları olacaktır. Örneğin diyet yaptığınızı bilen arkadaşlarınız fast-food restoranında buluşmak yerine bir cafe’de buluşmayı önerebilir. Veya kendinizi güçsüz hissettiğiniz anlarda aileniz diyete devam etmeniz gerektiği konusunda motive edici bir konuşmayla bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olabilir.

6 – Daha Fazla Hareket Edin

Yoğun iş temposunda düzenli egzersiz yapabilmenin son derece zor olduğunu kabul ediyorum ama daha fazla hareket edip daha çok kalori yakmak için bir şekilde fırsat yaratmalısınız.

Örneğin asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz, işe giderken veya eve dönerken 1-2 sokak ötede inip yürüyebilirsiniz, daha çok ev işi yapabilirsiniz. Bu örnekleri kendi gündelik rutininize adapte ederek daha fazla hareket etmeye çalışın.

Daha fazla hareket hem daha hızlı kilo vermenizi sağlar hem de zihnen ve bedenen daha dinç olmanıza, moralinizin yüksek olmasına yardımcı olur.

7 – Küçük Değişimler Fark Yaratır

Son olarak “zayıflamak istiyorum” diyenlerin kullanabileceği / uygulayabileceği küçük öneriler vermek istiyorum.

Sabırlı Olun: Alması yıllar süren kilolardan 1 ayda kurtulabileceğinizi sanmayın. Diyet yaparken sabırlı olun. Her gün tartılmayın çünkü bazen vücudun sıvı tutmasından dolayı tartıda daha ağır çıkabilirsiniz ve bu durum moralinizi bozabilir. Haftada bir gün belirleyin ve sadece o gün tartılın.

Günlük Tutun: Diyet yaparken yediklerinizi ve diyet yaparken yaşadığınız zorlukları yazdığınız bir günlük tutmak en çok kalorinin hangi gıdalardan geldiğinin belirlenmesi ve diyetin hangi aşamalarının sizi zorladığını belirlemek için oldukça pratiktir. Günlüğü düzenli olarak tutabilirseniz kesinlikle motivasyonunuzu artırır ve duruma göre diyetinizi modifiye etmenize imkan tanır.

Ara Hedefler Koyun: Örneğin 2 ayda 9 kilo vermek ana hedefiniz olabilir. Bu ana hedefe ulaşmak ve motivasyonu artırmak için kendinize ara hedefler koyabilirsiniz. Mesela “bu hafta 1.5 kilo vereceğim” gibi.

Direnin: Gözünüzün önünde tatlıların uçuştuğu anlarda direnebilmek size güç katar ve bir sonraki tatlı krizini daha kolay atlatmanıza yardımcı olur. Böyle bir kriz anında “bu krizi atlatırsam daha güçlü olacağım” diyerek kendinizi motive edebilirsiniz.

data-ad-region="test">

, , ,

Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız 7 Öneri hakkında 81 yorum yapılmış

 1. kübra 15/05/2015 at 12:43 #

  Selamlar ben 22 yasında 1,73 boyunda 94 kiloyum. Tüm tahlillerimi yaptırdım şeker, insülin direnci vs. hiçbir şey çıkmadı sadece hafif bir demir eksikliği var. Kilo vermek çok istiyorum ama nefsime hakim olamıyorum. Sürekli yemek yeme isteğim var.

  • Gökhan 21/05/2015 at 09:35 #

   Kübra daha gençsin spora başla günlük bir saat yürüyüş faydasını göreceksin.

   • Seyma slmz 24/07/2016 at 06:00 #

    Faydasi oluyo mu gercekten

  • Serkan 27/05/2015 at 17:31 #

   Selamlar, Kübra kardeşim, bende seninle aynı kaderi paylaşanlardanım. Bende 124.1 kiloydum ve 185 cm boyum vardı. Şuan çok şükür tam 100 kiloya düştüm ve 20 kilo daha vermeyi hedefliyorum. Benim sana önerim; öncelikle bir Uzm. Diyetisyen hekime gidip sana özel bir diyet listesi hazırlatmalısın. Ondan sonra diyetisyen sana bazı önerilerde bulunacaktır. Sürekli yeme isteğinin başlıca sebepleri; acı, tuzlu, tatlı, gibi gıdalar insanların iştahını açar ve bunların miktarı da biraz fazla olduğunda insan neredeyse doyma hissini tamamen kaybeder ve sürekli açlık çeker. Bu gıdalar genellikle ”cips, kola, baklava, çiğ köfte, vb.” dir. Ben bir keresinde 5 tabak salçalı makarna yediğimi hatırlıyorum bu yüzden. Yani durum bu kadar vahim. Öncelikle iştahımızı aşırı derecede açan gıdalardan vazgeçmemiz gerekiyor. 2. aşamada ara öğünler giriyor devreye. Mesela sen 9:00’da kahvaltı yaptın. Saat 11’de de örneğin 5 adet fındık, 5 adet badem, 5 adet antep fıstığı yiyebilirsin. Bu sayede diğer ana öğünde yani öğle yemeğinde aşırı açlık hissetmeyeceksin. Ve diyete tas tamam uyacaksın. Ama ara öğünlerinde iyi belirlenmesi lazım. Mesela ben eskiden Kaju ve çekirdeğin ara öğün için iyi bir seçim olacağını düşünüp çok fazla yerdim ama diyetisyenim bana kajunun ve çekirdeğin kalorisini söylediğinde dudaklarım uçukladı. Şimdiden diyetinde sana başarılar diliyorum. Allah yardımcın olsun.

   • Mete 15/07/2016 at 18:15 #

    Çok faydalı açıklamışsınız gerçekten

  • hasibe 12/08/2015 at 08:27 #

   Bence de ben gökhana katılıyorum daha fazla su iç ve daha fazla hareket et ve moralini yüksek tutmaya çalış.

  • Züleyha 26/09/2015 at 20:10 #

   Bence boş yere paranı diyetisyene yatırma. Abartmadan sağlıklı bir şekilde günlük 1000 kalori al. Ama sağlıklı…

  • Hatice 18/11/2015 at 00:30 #

   Arkadaşım kilo miktarın ne kadar yüksekse vücudun o kadar gıdaya ihtiyacı var bu nedenle iştahlısın ve bu normal. Senin bu açlığı proteinle bastırman, ara öğünlerden uzak durman ve asla karbonhidrat tüketmemen gerek. Ayrıca akşam yemeğin şu üçünden biri olmalı: Haşlanmış ya da pişmiş sebze, çorba, yoğurt ya da süt. Sabah proteinli kahvaltı ekmek yok doyana kadar ye. Öğlen proteinli gıdalar salata ekmeksiz doyana kadar ye. Çaya asla seker koyma. Kesin olarak günlük yürüyüş şart. Bak n’oluyor.

  • Erkin 04/03/2016 at 13:20 #

   Merhaba. Aslında en ideali yiyerek kilo verme. Bulunduğunuz belediyenin ücretsiz diyetisyenler vardır mutlaka. Bir ara ben gidiyordun. Verdiği diyeti habire yıkıyorsun. Ama belirli ölçülerde. Ne istediğimi de soruyor ve onu da ilave ediyordu. Tavsiyem onlara başvurmanız.

  • mustafa 20/04/2016 at 09:45 #

   İyi günler bende diyabet 2 hastasıydım doktorum beni diyetisyene gönderdi onun dediklerini her gün tekrarladım yaklaşık 3 ayda 12 kilo verdim ideal kiloma geldim diyetisyenler ne diyor yağ şeker tuz un mamullerinden uzak durun bu 3 ay içinde makarna pirinç kırmızı mercimek yağda kızartılmış patates ve benzeri ürünleri yemedim kola içmedim hazır yemeklerden uzak durdum ve her gün 45 dakika yürüyüş yaptım yemeklerden sonra. Not Bu arada çok su içtim öğün yemeklerimi sıklaştırdım 86 KL dan 73 KL ya düştüm. Boyum 1.76 birde sebze yemeklerini severim ve neredeyse çok yedim tabi şeker hastası olduğum için bazı yiyeceklerden de kaçındım mesela kuru fasulye gibi.

  • Hurşit Özkaya 31/05/2016 at 11:51 #

   Çin’de bir bilgenin iki köpeği varmış. Birinin adı: iyilik, ötekinin adı kötülük’müş. Bilge’nin torunu bir gün bilge’ye sormuş: Dedeciğim, hangi köpek yener? Dedesi demiş: Tabiiki, hangisini çok beslersem o yener.
   İşte biz de nefsimizin isteklerine boyun eğdikçe, bir türlü düzelemeyiz. Nefsimiz bizi hep yener.

   İkinci tavsiyem; Mutlaka bir diyetisyene gitmendir.

  • yesim 01/08/2016 at 09:21 #

   sabah kahvaltisini guzel yap ama guzelden kastim cikolatali ekmekler yagli borekler yeme bir dilim tahilli ekmek ye yumurta peynir zeytin istedigin kadar domates saltalik biber yesillik ye sonra. evinden keci boynuzu eksik olmasin akahvaltidan sonra aciktiginda 2 tane falan keci boynuzu ye bi hayli tok tutuyor sonra aciktigin da sebze yemegini ye ve proteinini ihmal etme ekmegi yine 1 dilim olarak ayarla aksam 7 den sonra yeme oalyini kes cok acikirsan eger bi sise soda iki yemek kadigi ygurt ve biraz nane bunalri karistir ic ve tabiki sporu ve gunde 3 litre suyu asla unutma ben bunalri yapiyorum ve bebk emziriyorum 15 kilom gitti kolay gelsin .

  • Ayşegül 07/06/2017 at 11:46 #

   Ben 18 yaşında 164 boyunda bir kızım . Kilo vermek istiyorum . Sizce erken mi? Kilom 78

  • melisaa 15/07/2017 at 12:06 #

   aynı seyı yasadım ustelık yasım daha 16 ve cıddı anlamda kalkar kalkmaz mutfaga gıden bırıydım yanı ben bıle 1 ayda 11 kilo verdıysem herkes verır dıye dusunuyorum basarmıs hıssetmıyorum yınede 1,70 boyum olmasına ragmen

 2. melisa 28/06/2015 at 21:00 #

  Selam ben 30 yaşındayım 1.49 boyunda 95 kiloyum senelerdir ugraşıyorum bir türlü kilo veremiyorum.

  • Defne 05/07/2016 at 01:32 #

   Merhaba kübra ben 14 yaşındayken 100 kiloydum kiloydum 3 ayda 60 kiloya düştüm gunde 500 kalori alıyodum iki saatte yuruyodum kendine guven yeter

  • Uğur 04/03/2017 at 19:07 #

   Ben ugur 1.70 boyunda 100 kiloyum kendime söz verdigim halde bir uzm diyetisyene gidip bir diyet listesi alamıyorum ben 3 ögün yemek yiyorum ama cok lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum teşekürler

 3. esra 07/08/2015 at 12:25 #

  Küçükken hayat bizler için kalıplaşmış gibiydi biz de büyüyüp incecik, güzel/yakışıklı hiç bir problemi olmayan mükemmel insanlar olacaktık. Oysaki şu an büyüyüp “kilo vermek için öneriler” adlı sayfaya girdiğime bile inanamıyorum. İnsanlarda nasıl bir izlenim göstereceğimiz, insanların bize bakışları, başka insanların hayatımız üzerindeki görüşleri ne kadar da önemli oluverdi. Kilolu, çirkin dış görünüşünü beğenmeyen, beğenilmeyen insanlar dışarı çıkamaz oldular. Diyecek sözüm yok. Hayatımızı biz değil başka insanlar yönetiyor. Bu aptalca.

  • fatma 16/08/2015 at 20:41 #

   Keşke herkes senin gibi olsa Esra’cım 🙂

  • Zumra 11/12/2015 at 20:27 #

   Bence yeterince demişsin daha ne diyeceksin başkası için yapıyorsan evet aptalca ama sağlıklı ve kaliteli bir hayat geçirmek içinse bu çabalar her bilgiyi almaya öğrenmeye değer ki verilen vücut emaneti muhafaza edilsin.

  • güler 11/08/2016 at 11:10 #

   sana kesinlikle katılmıyorum dizilerden filmlerden veya çalışma ortamında ya da okullarda yeyip yeyip kilo almayan arkadaşlarımıza benzemek istedik hep onlar kadar güzel ve alımlı görünmek istedik çünkü gerçekten güzellerdi.. bizi onlar belirlemiyor bunu kendimize biz yapıyoruz. aslında her şey iki dudağımızın arasında bitiyor.. ruh hali motivasyon o iki dudağın peşinden gelen en önemli kriterler… önemli bir sağlık sorunu nedeniyle kilo verilemiyorsa bu muhakkak doktor gözetimde olunmasını gösterir ancak Allah’a şükür ben sadece irade zayıflığında kilo alıyorum ve bi kaç önemsşz rahatsızlık nedeniyle… eskiden çok denerdim kilo vereyim annemler kıyafet alırdı yakışmayınca yorganın altına girer ağlardım kendimi bildim bileli tombulum ama bu son üç yıldır zirvedeyim az evvel tartıldım 83 kilo geldim ve direk internetin başına oturdum ne yapmam lazım diye daha önce diyetisyene gidip 70 kiloya kadar dümüştüm çok iyiydim ama işsizlik sevgili sorunu ailesel sorunlar vs vs vs insanı yemeye içmeye teşvik ediyor. aslında yine olan bize oluyor bugün tartıda bunu bi kere daha gördüm malesef. sabahta ne kadar yemişsem hala tokum yani su içince bile patlıcak gibiyim. bizimkisi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olayına benziyor. zayıflamak istiyorum ama homili gırtlakta yiyim nolurrrrrrrrrr 😀 😀 😀

 4. Merve 16/08/2015 at 17:12 #

  Selamlar ben 16 yaşındayım benim de fazla kilolarım var beslenme uzmanına gidiyorum 3 hafta oldu 3 buçuk kilo verdim bol su için hareket edin sürekli ve mutlaka bir beslenme uzmanı ile görüşün.

 5. Esra Gül 24/08/2015 at 12:47 #

  Merhabalar. Ben 17 yaşında boyum 1.61 ve 58 kiloyum kulağa ne kadar az kilolu gelsem de göbeğim var ve çok yemek yiyorum bir keresinde 4 porsiyon Burger menü yemiştim kendimi yemekten alamıyorum ama zayıflamak istiyorum her gittiğim yerde göbeğimle dalga geçiyorlar.

  • dilara 14/09/2015 at 12:13 #

   Aynıyız tamı tamına hem de.

  • Nisa 13/10/2015 at 14:25 #

   Esra benim de göbeğim vardı kollarım ve bacaklarım normal sadece göbeğim vardı. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 2-3 günde bir gün mekik çekmeye başladım. Bu mekikler ilk başta 15-20 yken 40-50 ye çiktı. Hem karın kası da yapıyorsun çok faydalı eğer zamanın varsa dene derim.

 6. Pelin 11/09/2015 at 06:29 #

  Arkadaşlar benim de biraz kilom var ama öyle pek abartacak kadar değil. Bence her şeyden önce sağlınız için kilo verin. Benim size önerim gerçekten soğuk su için çok faydası var aksam yemeğine yüklenmeyin hata aksam fıstık veya sebze ile geçiştirin faydası çok olacaktır. Eğer tatlıya dayanamıyorsanız 1 bardak şekersiz sütlü kahve için hiçbir iştahınız kalmaz.

  • Melike 24/11/2015 at 22:23 #

   Soğuk su vücutta yarım saat kalır ılık su 12 saatte bir yağ yakar.

 7. Derya 18/09/2015 at 13:40 #

  Merhaba ben 17 yaşında 1.69 boyunda ve 86 kiloyum . Herkes gibi kilo vermek istiyorum. Fakat ne zaman diyete başlasam ailem beni denemek ister gibi eve abur cubur dolduruyor yağlı yemekler karbonhidratlı yiyecekler oluyor o gün sofrada. Ve artık korkuyorum ya bir daha aynı şey olursa diye iradem kuvvetli değil fakat yaşıtlarım gibi bende elbiseler giymek istiyorum. Oturunca göbeğimi görmesinler diye içime çekmek istemiyorum. Utanmak istemiyorum artık. Ailem bile dalga geçiyor benimle. Artık bu eziyeti çekmek istemiyorum.

 8. nazlı 23/09/2015 at 07:11 #

  Merhaba arkadaşlar ben 1.65 boyunda 73 kiloyum kilo vermek istiyorum ama kendime hakim olamıyorum ne yapmalıyım???

 9. Aleyna 04/10/2015 at 19:57 #

  Abiler ablalar ben 18 yaşındayım 1.60 boyum var bende yaşıma göre aşırı kiloluydum üç ayda 16 kilo verdim başlarda biraz zor oldu ama sonradan alışıyorsun. Size bunu nasıl yaptığımdan bahsedeyim biraz öncelikle neden zayıflamak istiyorsunuz bunu belirleyeceksiniz kafanızda beğendiğiniz bir elbise için, sağlık için veya hoşlandığınız biri için ben son seçenekte yoğunlaştım daha sonra benim kullandığım bir uygulama var. Kalori hesaplıyor, herhangi bir kalori hesaplama uygulaması da indirebilirsiniz kilonuzu falan giriyorsunuz günlük 2400 kalori vermişti bana kiloma göre ama tabii ki ona uymadım günde 1000 kaloriyi geçmedim ekmek, makarna, pilav, yağlı yemekler, abur cuburdan uzak durdum ve ben su hiç içemiyordum. Hatta bir gün boyunca içmediğim oluyordu midem bulanıyordu su içerken. Bunun yerine su hatırlatıcı diye bir uygulama yükledim ve düzenli aralıklarla günde iki litre suyumu da içtim. aynı zamanda spor şart ben fitnessa gittim ama tabi siz yürüyüş, koşu, yüzme, halı saha falanda yapabilirsiniz. Bu şekilde zayıfladım inşallah sizde sağlıklı bir şekilde zayıflarsınız. Heee bu arada gün içerisinde 1000 kaloriyi aşmadan kendinizi çok aç bırakmayın, yediden sonra yemek yemeyin ve aç yatın birde uyku sorunu var eğer çok geç yatıyorsanız biraz uykunuzu düzene sokun derim ben sağlıklı uzun ömürler efendim…

 10. Tayfun 04/10/2015 at 22:22 #

  Bence zayıflamada en güzel yöntem sizin kilonuzda ya da kısacası kilolu bir arkadaşınızla büyük bir iddiaya girin 113 kiloydum arkadaşımla iddiaya girdik 3 ay boyunca kim daha çok kilo verir diye 500 TL sine girdik ben 90 a düştüm arkadaşım 104 kiloydu 85 e düştü çok etkisi var herkese tavsiye ediyorum 😉 nasıl düştün derseniz de yatmadan 5 saat öncesine yemek yemedim bol bol su ve ekmek abur cubur dan kaçındım yağ yakmak için de greyfurt suyu tavsiyem günde 1 büyük bardak tüketin haftada da zorlayın kendinizi lahana çorbası için 1 kase.

  • gamzeli 09/11/2015 at 18:47 #

   Ben de bugün eşimle iddiaya girdim kilom 97 boyum 168 cm 80 kiloya düşersen sana istediğin yatak odası takımını alırım dedi bakalım irade gösterebilecek miyim ben bir de tiroit hastasıyım inşallah başarırım gecen ay 10 günde 5 kilo verdim sonra irade sıfır gene ayni geri aldım motivasyona çok ihtiyacım var esim benimle alay ediyor senin iraden yok diye, yarın spora da başlıycam haftaya pazartesi yazarım size.

   • Ravah 13/11/2016 at 09:10 #

    Gamzeli 10 gunde 5 kiloyu nasil verdiniz bizde de tiroit rahatsizligi var da bi turlu kilo veremiyoruz

 11. serpil 18/10/2015 at 21:50 #

  Merhaba ben 22 yaşında 1 70 boyunda 66 kiloyum göbeğim ve basenim fazla ne önerirsiniz diyete ve haftanın belirli günleri pilatese başladım 20 gündür diyetteyim.

 12. çilem 23/11/2015 at 15:56 #

  Slm ben 4 buçuk ay önce doğum yaptım hamileliğim esnasında 15 kilo aldım ilk hamile kaldığımda 60 kilo iken şimdi 70 kiloyu 1.65 boyum kilom bana çok ağır geliyor n’apmalıyım?

 13. Melike 24/11/2015 at 22:18 #

  Mrb ben 22 yaşındayım 168 boy 80 kiloydum azmettim direndim az yiyerek 20 kilo verdim 4 ayda harika bir vücuda sahip oldum yalnız tekrar hızlı bir şekilde kilo almaya başladım hızlı verdiğim için hızlı da alınıyor maalesef 5 ay sonra düğünüm var çok üzülüyorum. ????

 14. Hanım Altintas 26/11/2015 at 20:44 #

  87 kiloyum 23 yaşındayım ve zayıflamak istiyorum.

 15. cumali 11/12/2015 at 19:26 #

  1.67 boyum var 115 kiloyum iştahımı bir türlü kesemiyorum.

  • Ümit 02/08/2017 at 10:02 #

   Ben 1.66 boyuna 106 kiloydum.4 ayda 37 kilo verdim.İlk önce istemelisin.Vazgeçmemelisin.
   Kendine hedefler koy , örneğin bir kıyafet beğen ve onun içine gireceğim de.
   Yemeklerden önce su iç açlığını bastırır.Akşamları yemekten sonra mutlaka 1saat yürü.(Bunu alışkanlık haline getir.)Çaya şeker atıyorsan atma , yemeklere tuz atmayı kes.Tatlıya düşkün bir insansan sütlü tatlılar ye.Ara öğünlerde kavrulmamış tuzsuz badem ye.Dediklerimi uygula kendini daha iyi hissedeceksin.

 16. SERHAT BORA AYDIN 12/12/2015 at 10:55 #

  Merhabalar, bence işin sırrı diyetlerde değil, diyet demek zaten geçici olarak zayıflayacağım sonra eski yeme alışkanlığıma dönüp kilo almaya tekrar başlayacağım demektir, ben size kendi yaptığımı söyleyeyim, diyet asla yapmıyorum ama hayat boyu sürecek beslenme alışkanlarımı değiştirdim. Mesela sabahları 1 bardak su ile başlıyorum. Gün boyu aralıklarla su içiyorum. Tatlı şeylerden ve meşrubatlardan uzak duruyorum. Her aksam 50 dakika koşuyorum.
  Özetle bırakın diyet yapmayı, hayatınızdan kola çıkarıp su içmeyi düzenli hale getirdiğinizde otomatik 4-5 kilo atıyor vücut.

 17. beyza 25/01/2016 at 06:12 #

  Ben de bu durumdan mustaribim hem de liseli biri olarak. Bu yıllarda her genç dışarıdaki insanların hakkında neler düşündüğünü çok umursar ben kilolu olunca kendime dert edindim ufak şakalarda bile alınıyorum ha bide orta boylu olunca daha da kilolu görünüyorum sizce nasıl iradeli olmalıyım?

 18. meltem 08/02/2016 at 11:59 #

  merhaba ben 18 yaşındayım 1.60 boyunda ve 83 kiloyum geçen sene giyindiğim üstelik bol gelen okul pantolonum şuanda olmuyor neredeyse her gün bu gün zayıflıycam diyorum oma akşam olduğunda dayanamayıp tekrardan tıka basa yiyorum tabağıma yemek koyarken annemin tabağıma baktığını görüyorum ve çok sinir oluyorum diyete girdim desem çok gördük senin diyetlerini diyor ve bütün motivasyonumu yerle bir ediyor n’apıcamı hiç bilmiyorum kendime hakim olamıyorum ama artık zayıflamam gerektiğini biliyorum çok az kaldı hissedebiliyorum yaz gelene kadar istediğim melteme ulaşacağım.

 19. Sümeyye 04/03/2016 at 08:35 #

  Merhaba arkadaşlar; Ben 4 buçuk ay önce bir diyete başladım ne diyetisyene gittim nede öyle kibrit kutusu kadar peynir 5 zeytin yedim. Öncelikle öyle hemen kilo vermeyi silin aklınızdan bu kiloları hemen almadık hemen vermekte söz konusu değildir. Diyetime gelirse konu sabahları 9a kadar kahvaltımı bitirdim 2 haşlanmış yumurta yada tereyağında tavada yumurta istediğini yap yiyebileceğiniz kadar peynir 10 15 tane zeytin şekersiz çay çay bardağı kadar kavrulmamış kuruyemiş yanında yeşillik istediğin kadar. akşama kadar hiç bir şey yemedim ne ara öğün nede başka bişey sadece su sade türk kahvesi sade soda onları içtim. zaten acıkmıyorsun akşamda zeytinyağlı her hangi bir yemek yogurt salata yedim. Yasak olanlar içinde ekmek şeker abur cubur pirinç makarna patates var bunları yememen gerekiyor. Ve ben 112 kiloyla başladım 4 buçuk ay sonunda 88 kiloya düştüm yaşım 19 boyum 1.68 halada diyete devam ediyorum hedefim 65 falan kalan bi 20 kilo onuda vericem öncelikle kilo vermeyi içten istemelisiniz. Gerisi geliyor zaten sadece sabırlı ve azimli olun. Hepinize başarılar dilerim.

 20. kerem 05/03/2016 at 16:33 #

  Merhaba arkadaşlar 28.12.2015 de ben de 125 kilo ile başladım su anda 115 kiloya düştüm haftanın yaklaşık 5 günü 45 dk pedal 40 dk yürüyüş 15 dk twist ve 40 dk eliptik yapıyorum sadece yumurtanın beyazını yiyorum spor yaparken bel bölgesinin yağlarının parçalanmasına çok faydası var.

 21. Mustafa 09/03/2016 at 20:16 #

  Sayın arkadaşlar herkesin yaptıklarını okudum kısa ve öz konuşacağım yiyecekleri ayrı ayrı teneffüs etmek şu faydalı bu zararlı demek bu işlerin yani zayıflamanın doldu malzemesinden başka hiç bir ifadesi vede faydası yoktur. Bana göre yüce rabbim insanlara o kadar çok yiyecek yaratmışki hepsinden yiyiniz. Örneğin zarar veren bi gıda yerseniz anında zehirlenmeniz gerekir ama bu demekki bütün gıdalarda zehir var anlamına gelmez insanoğlunun 3 öğün yemek yeme muhabbeti nerden çıkardılar onuda kafam halen almıyor o da ayrı bir soru işareti neyse insan vucutu rabbim öyle bi yaratmışki tıpkı bir fabrika gibi siz ne kadar yerseniz yeyin eğer o vücudu çalıştırmıyorsanız 8/10 saat masada oturuyorsanız bisküvi de yeseniz kilo alırsınız ancak eğer yemekte kuzu çevirmede yeseniz , bu çok güçlü kalorileri eritmenizin tek çaresi vardır . Napolyon’un PARA,PARA,pARA dediği gibi ,zayıflamanın ilacıda kOŞMAK,KOŞMAK.kOŞMAkTIR. Bu söylediklerim kendi düşüncelerimdir ben sadece paylaştım çünkü ben yaptım oldu, kalın sağlıcakla…..

 22. eda 12/03/2016 at 22:28 #

  33 yaşındayım 74 kg 16 kg fazlam var günde 10 saat bilgisayar basinda oturarak çalışıyorum yürüyüş yapmak istiyorum sabahları yapamam aksamlari yapsam ise yarar mı hareket etmediğim için su içme ihtiyacida duymuyorum günde 2 bardak ancak

 23. damla 18/03/2016 at 14:43 #

  mrb ben 1.75 boyndaym kilom 65 hergun diyet yapıyorum ama surekli biseyler yiyorum nasıl irademe hakim olurum . siz nasıl oluyosunuz banada yardım edin lutfen

  • Sevin 14/08/2016 at 01:23 #

   İradene ancak hırslanarak hakim olabilirsin. İnsanların bakış açılarını düşün , zayıfladığında nasıl bir bedene ve görünüme kavuşacağını düşün vb.bunlar senin motivasyonunu artırır ve seni olduğundan daha güçlü bir insan haline getirir.En büyük motivasyonunsa sağlığının belli bir düzene girebileceği olsun .

 24. Yağmur 24/03/2016 at 14:02 #

  Merhaba Ben yağmur 27 yaşındayım 172 boyunda 80 kiloyumm :(( Ben kilo alıp istediğim zaman veren biriydim artık veremiyorum irademi kaybetmiş gibiyimm napıcamı bilemiyorum sürekli yemek yiyorum. Evden pek cıkamıyorum kızım kucuk oldugu için. Koşu bandı ise pahalı ve eleketrik yakıyormuş eşim onaylamadı. :(( mutsuzumm kilolarımı gördukce kıyafetlerime sığamadıkça çöküşe gidiyorum

 25. feride 26/03/2016 at 07:38 #

  Selam. Benim boy 1.40 . Kilo 65 .ýaşim18.Zaýiflamak istiyorum ama. Dogru diyet yapamiyorum.zayifliyorum sonra yine kilo aliyorum. Kaç kilo olmaliyim ben.

  • Arda 11/08/2016 at 18:48 #

   Kardesim boyn 140 ise kilonunda 40-45 arası olması lazım

   • Arda 11/08/2016 at 18:48 #

    Koşun tek çaresi

 26. feride 26/03/2016 at 07:47 #

  Ne kadar zamanda ne kadar kilo verirsem sarkiklar olmiycak.tabi sporla

 27. fatih 27/03/2016 at 16:19 #

  yukardan aşağıya doğru bazı yorumları okudum. insanlar kilo vererek sağlıklı bir bedene kavuşmak için araçlar ve bu araçları kullanmanın yollarını ararken bazılarıda günde 1000 kalori al kilo verirsin yazılar yazmış.

  benim önerim, kendi başına diyet yapmaman. git bir diyetisyene . işin uzmanı odur. sana öncelikle hastalığın varmı veya vucudunla ilgili bilgi için kan tahlili yaptıracaktır.

  kan tahlilinin sonucuna göre senin fiziki yapına direncine metabolizmana uygun diyet listesi hazırlayacaktır.

  burda şunu kimse unutmamalı. herkesin metabolizması aynı çalışmaz herkesin vucudu aynı değerleri taşımaz. herkes aynı yiyeceklerle zayıflayamaz.

  diyetisyenin listesini eline aldığın andan itibaren uygulamaya başlamalısın.

  ve ayrıca günde 3 litre su içmen senn yararına olacaktır.

  insan genel olarak günde 2 litre su kaybeder . 3 litre içerek bunu telafi etmiş olursun. aksi halde zayıflarken verdiğini düşündüğün kilonun bir kısmı su dan gider.

  bir makine düşünün. yağ olmadan nasıl makineler çalışamazsa insan da su olmadan çalışamaz. bütün organlar iflas eder. böbrek – kalp – beyin – mide – bağırsaklar hepsi suya bağlıdır. kanın % 67 si de sudur.

  kısaca sı diyet yaparken su olmazsa olmazdır.

  diyetisyene gitmenn 2. nedeni kendi havasına ve kafasına göre kimse kolay kolay dıyet yapmaz. yaparsa da 2 gün yapar 3. gün bozar 5 gün daha yapar yine bozar. ama diyetisyene hem para verip hem dikkat verdiğin zaman onu mutlaka uygularsın

 28. sevda 01/04/2016 at 18:35 #

  Bn 20 yasndayim dogumdan sonra kilo aldim su an 70 civarndayim ne yapmaliyim yemesemde bebegin sutu olmaz

  • ömür 02/05/2016 at 13:24 #

   Bebeğin sütü aldığınız sıvı ile doğru orantılı. Tatlı ye yemek ye diyen zihniyet bilmeyen yanlış yönlendiren zihniyettir. Elbette yeme demiyorum. Sabah kahvaltısı olmazsa olmaz. Mutlaka yap. Bebek memede dahi olsa ye ama her saat başı 500ml yani bir su bardağı su içmeyi asla unutma ve unutma emzirdiğin için normal insanlara göre çok daha fazla kalori harcıyorsun. Bunu lehine kullan ve suyu mutlaka iç.

 29. Damlaa 10/04/2016 at 15:22 #

  bende kilo vermek istiyorum 7.sınıfa gidiyorum ama 61 kiloyum 1.55 boylarındayım.tavsiyelerinize uyucam ve az yemek yemeye özen gösteriyorum . az yedikçe midemz otomatikmen küçülüyormuş ve daha az yemek yeme ihtiyacı duyuyormuşuz bende kendime bir diyet programı hazırladımm . 1haftalık … 1hafta sonraki değişimleri yazarım sizede 🙂 inş işe yarar 🙂

 30. Baris 14/05/2016 at 10:56 #

  Ben 173 boyundayım 80 kiloyum ..yemek yemeden durabilirim ama bas ağrısı ve sinir oluyor.. Yerken de üç dört kişinin yediği yemeği yiyebilirim. Kilo vermeye çalıştım ama hasta oldum normalde pek hasta olmam. Normal yiyince de normal halim değişmiyor. N’apcam bilemedim.

 31. hatice 26/05/2016 at 16:17 #

  Ben 160 Boyundayım 60 kiloyum… yemeği çok seviyorum yemek yemediğimde kendimi kötü hissediyorum kilo vermek istiyorum napıcam bilmiyorum.

  • sadık 29/05/2016 at 14:45 #

   HATİCE HANIM yapmanız gereken istediğiniz kilo indiğiniz takdirde düzenli beslenip kilo almamanız sizin elinizde olan bir şey bu.

  • Taner 06/06/2016 at 04:24 #

   Kilonun nesi var gayet idare eder.

 32. Taner 06/06/2016 at 04:22 #

  Bir kere öğünü ikiye düşürün sabah ve akşam olmak üzere tabi akşam yemeği 7 yi geçmeyecek her gün yarım saat yürümek tatlı ve yağlı yemek yasak iki ayda 8 kilo vermek hayal değil tabi bunu yaşam prensibi edinmek şartıyla sonra yine başa dönülüyor.

 33. Özlem 22/06/2016 at 13:09 #

  Selam ben 22 yaşındayım, 1.55 boyunda ve 64 kiloyum. Çocukluğumdan beri şişman denilecek kadar kilolu olmasamda hep toplu bir çocuktum. Neredeyse 15-16 yaşlarımdan beri bir sürü diyet, yürüyüşler, sağlıklı beslenme programları denedim sonuç aldıklarım da oldu, alamadıklarım da oldu. Sonuç aldığım diyetler sonrasında ne mi oldu? Hep o kiloları aldım .Vermem gereken 14 kilom var. Fakat ben artık o kadar yoruldum ki diyete başla sonra boz, kilo ver sonra o kiloyu fazlasıyla geri al tantanasından çok sıkıldım…

 34. erdi 28/06/2016 at 23:36 #

  2009 yılında 110 kilodan 8 ayda 70 kg düşmüştüm günde 1-2 saat koşarak bol su içerek ve hafif sağlıklı beslenerek 🙂 tabi 5 yıl sonra 85 kg çıktım şimdi 80 nin altına inmek imkansız gibi geliyo o eski azmim kalmamış 😀 ama şunu söylemeliymki istedikten sonra olmucak die birşey yok güzel bir müzik listesi yapın kendinize dinleyip zayıf halinizi hayal edin ne için nelerden vazgeçebilceğinizi ve not tutun illaki dietinizin bozulcağı anlar olucak ama sakın bırakmayın kaldığınz yerden devam edin sonunda aylar cok cabuk geçicek ve minik adımlarla büyük işler başarcaksınız ,:) bu yazıyı yazarak hem kendmi hemde okuyan bazı kişileri motive etmek istedim umarım herkes kendisne olan saygısını artırmak adına kendine güvenir ve 1-2 kg fazlası bile olsa elinden geleni yapar çünkü kilolu olmak bir seçim ve kendmize yapabilceğimz en büyük kötülklerden biri 😉

 35. ömer 06/07/2016 at 15:09 #

  kilo problemi olan biri deyilim,ama sigarayi biraktiktan sonra göbek olustu.yakinimin tavsiyesi ile basit hareketler yapiyorum.sizde yapabilirsiniz linki tiklayim sonra resim üzerinden hangi bölgenizi eritmek güclendirmek istiyorsaniz tiklayin,ilgili hareketler karsiniza gelecektir.abartmadan düzenli olarak yaparsaniz faydali olabilecegini düsünüyorum.ayrica piyasada kilo verdiren tozlar haplar var onlara sakin aldanmayin hepsi para tuzagi.

 36. Dilan 10/07/2016 at 16:55 #

  Merhaba arkadaşlar ben 64 kiloyum geçen mayısta 15 yaşıma girdim fazla kilolarim var daha fazla su içmeye başladım hergün 1 saat bazen daha fazla egzersiz yapmaya başladım çikolatayı çok ama çok seviyorum ama zayıflamak için onu da bıraktım onun yerine ara öğün olarak tarçınlı yoğurt yiyorum ayrıca egzersiz yaparken ya da bazen akşam yemeğinden sonra limonlu su içiyorum yaklaşık 3 haftadır yapıyorum ama ramazan nedeniyle bazı şeyleri yapamıyordum ama şimdi biraz daha düzene girdi sizce başka ne yapmalıyım ya da yaptığım yanlış birşey var mı başka tavsiyeleriniz nelerdir sonuçlarını ne zaman almaya başlarım?

 37. Mete 15/07/2016 at 18:42 #

  Buzdolabına en zayıf ve en şişman resimlerinizi koyun acıktığınızda önce resimlere bakın hangisi olacağınıza karar verin

 38. Kardes 26/07/2016 at 01:12 #

  Kızın birini delice sevin. Kilo verirsiniz

 39. Umut 06/12/2016 at 20:36 #

  Selam 19 Yaşındayım 1.70 boyum ve 90 kiloyum çok atik bir vucudum var ama kilo sorunum var hiç bir hap yada ilaç kullanmadim ama vücudum 1 bardak su içsem bile yarıyor ne yapmam gerek?

 40. Ayse 07/12/2016 at 10:39 #

  Arkadaslar 73 kiloyum hayatimda kola ve sigara var kolayi birakmayi cok istiyorum ama vucudum ariyor kolayi bagimlilik yapmis artik onceden 63 kiloydum 3 ay icerisinde 10 kilo aldim nasil zayiflayabilirim cok hiperaktifim gunluk temizlik merdivenden inme ve 2 tane cocugumun arkasindan surekli kosuyorum yani surekli hareket halindeyim ama veremiyorum sade e gobek yagim var nasil eritebilirim

 41. litre 10/12/2016 at 19:49 #

  Arkadaşlar ben 3 günde 1 kilo verdim

  Nasıl verdim diyorsanız
  Sabahları haşlanmış yumurta ve peynir ardından kuru kayısı 2 adet ve dilediğiniz kadarda findik yiyin

  İkindiliyin 4 zeytin ve 1 dilimlenmiş yağlı salatalık ve haşlanmış tavuk ardından 2 adet kuru kayısı

  Akşam ise sadece 2 tas çorba

  Günlük su miktarı 3 litre su tüketiyordum
  Kayısı sizi sürekli tuvale ihtiyacınızı getiriir

 42. İlkay Çaloğlu 04/01/2017 at 06:43 #

  Selamın aleyküm beni ilkay şuan 100 kiloyum ve 20 yaşındayım 1.68 boyum var boyum küçük olduğu içinde kilom çok belirgin oluyo artık kimse kilolarımı görmesin diye sürekli üstüme mont giymeye başladım artık kendimden utanmaya başladım bana yardım edin lütfen ya

 43. Mert 21/01/2017 at 00:50 #

  cok güzel 🙂

 44. ilknur 21/01/2017 at 10:43 #

  Ya bence kilo vermek icin gereken tek sey kendinizi sartlandirmak. Onu yaptiysan hersey kolaylasiyo. Bnde kendim oyle kilo verdim 82 den 73 e dustm. O gun fazla kalorili sey yedigim zaman vicdanim beni rahat birakmiyodu. Yani tum mesele kararlilik …
  Ama cok zooorr ?

 45. Enes 06/02/2017 at 23:38 #

  Merhaba arkadaşlar Ben 179 boyunda 152 kg olan bir arkadaşınızım.Bugday tenli arkadaşlarım tarafından yakışıklı olduğum söylenilip tek sorunumun aşırı kilolarımın olmasıydı.Cok yerdim Kendimi hiç bir zaman zaptedememişimdir.Yemek yemeyi ve yapmasını seven bir kişiliğim vardir.Sadete gelmek gerekirse Birine aşık olmuştum onu herşeyden daha çok sevmiştim yalnız fazla kilolarım olduğundan benimle sevgili olamıyacağını söyledi.Haftalarca depresyona girip Kendimi suçladım.Bir gün kendi kendime söz verdim ve onu kazanabilirim hatta ve hatta daha iyilerini de kazanabilirim diye düşündüm ve kalemi defteri alıp kendime sıkı bir diyet programı hazırladım.Ender Saraç oğlunun Söylediği diyet programlarını harfiyen uyguladım.Diyetisyenlere Zayıflama ilaçları satanlara kaptırdığım paralarıma yazik oldu ???Neyse Ender saraçin yani sıra kendime araştırma yaparak yağ yakma yöntemleri öğrendim bunlar;
  Tarçınlı su
  Limonlu su
  Biberiye çayı
  Yeşil çay ve son olarak ta
  Zeytin yaprağı çayı
  Gibi doğal yag yakıcı kullandım hayatımdan çıkması gereken 4 şeyi attim hayatımdan bunlar da ;
  Yağ
  Tuz
  Şeker ve
  Ekmek
  Yanısıra günde 8 kg metre yürümeye başladım ayriyeten haftada 4 kere spor salonuna gittim.
  Daha önce benim için imkansız olan şeyler artık hiç bir engel tanımayan ben yoruldumu hissettiğim zaman kendime ceza verir bi 500 veya 1000 kg metre koşmam gerektiğini söylerdim kendime veya bir o gün daha az spor yapmış isem bir Öğün yemeği kaldırırdım
  Bu arada öğünlerimi çoğaltmıstım 5 Öğün yemek yiyorum yalnız yarım porsiyon olmak üzere
  Ve şuan da tam 2 ayda 24 kg verdim arkadaşlar
  Hiç bir şey imkansız değildir imkansızı aşmak sizlerin elinde unutmayın ki hareketsiz kaldığınız her gün yag yakiminiz azalır hareket etmeyi huy edinin kendinize örnek evime gelirken 3 veya 4 durak geride inerim ve yürümeyi tercih ederim sizlere de tavsiyem uygulayın ama başlamadan önce bir diyetisyene tekrardan başvurun kan demir vs. İçin
  Son olarak ta bu kürü her iki günde bir öğünde yiyordum tavsiye ederim size yapın
  Yoğurt
  Zencefil
  tarçın
  Zerdeçal
  Limon ve
  Zeytinyağı
  Umarım hepiniz istediğiniz ve hayaliniz olan vücuda kavuşursunuz mutluluklar sizinle olsun

  • Melike 06/06/2017 at 14:37 #

   Yaptığınız bu kürü her gün yersek bi problem olur mu ?

 46. Zahide 12/04/2017 at 15:04 #

  Zayıflamak isteyen ilk olarak zihnen niyet etmeli, kendine dua etmeli.
  Devlet hastanelerinde ücretsiz diyetisyenlere müracaat edin. Onlar aç kalmadan, kalıcı zayıflamaya yardımcı olmak için eğitim almışlar.
  Dışarı çıkamayanlara evde tempolu yürüyüş videoları var, leslie ile 3 mil mesela, ve bir de isteyene plates kasları diri tutup, vucut şekli ve dayanıklılığını arttırıyor. İnternette videolar mevcut. Ece ile 40 kilo da motivasyon için süper.
  Sevdiğimiz bizi mutlu eden birşeylere yönelmek de gerek, bizi yediren sebep ne?
  Ben devlet hastanesi diyetisyeni ile ayda 3 kilo vererek kalıcı hale gelmesine çabalıyorum. O da bana yardımcı oluyor.
  D vitamini eksikliği, demir eksikliği, az su içmek, hareket azlığı, ilerleyen yaş kilo sebebi oluyor. Büyümüş mide ve alışkanlıklar da yediren sebepler. Özellikle şeker ve beyaz unu bir bırakın, yiyeceklere saldırma hissi de kendiliğinden geçiyor.
  Zaten diyet listesi çok tatminkar ve hep tokluk hissettiriyor.
  Allahın izniyle, İnsanoğlunun isteyip yapamayacağı hiçbir şey yok.

 47. Leyla 25/05/2017 at 20:06 #

  Maydonoz ve 2 tane limon iç robot çek 5 kilo verir

 48. Slimnatura 31/05/2017 at 13:31 #

  Zayiflamak istiyorsaniz Slimnatura deneyin 1 ayda 12 kg verdim

 49. şule 19/06/2017 at 22:41 #

  selam ben sule 17 yasindayim 1.78 boyunda ve 78 kiloyum kilolarimdan kurtulmak istiyorum acil 8 kilo vermem gerek cunku ozel harekatcilik sinavina gircem sizce ne yapmaliyim.

 50. Aslı 13/07/2017 at 08:04 #

  17 yaşındayım 110 kiloyum . Üniversiteye hazırlanacağıcım bu sene mezuna kaldım bu sene içerisinde bir yandan da şu kilolardan kurulmak istiyorum . Lütfen bana bir yardımcı olur musunuz ?

Bir cevap yazın